FABRYKA ENDORFINY to studio fitness, wyposażone w wysokospecjalistyczny sprzęt PowerSlim Active, Vacu Body Space, sauna infrared, lampa kolagenowa, rollmasażer, platforma wibracyjna, pasy masujące.

Udostępniamy nowoczesne urządzenia fitness wspomagające odchudzanie, likwidację cellulitu, rozstępów i kształtowanie sylwetki przy użyciu podczerwieni i jonizacji, drenażu limfatycznego, podciśnienia oraz stymulacji nerwowo-mięśniowej organizmu wywołanej drganiami mechanicznymi.
Oferujemy usługi w kameralnym, eleganckim wnętrzu zapewniając optymalne, komfortowe warunki do ćwiczeń dla kobiet. Jest to miejsce, w którym Panie w różnym wieku i o różnych kształtach mogą się czuć swobodnie.

Wyróżniamy się na tle istniejących klubów fitness, salonów kosmetycznych czy siłowni nowoczesnym sprzętem zgromadzonym w jednym miejscu. Naszymi atutami są również niepowtarzalna, kameralna atmosfera i indywidualne podejście do klienta, które skutkują uzyskaniem wymarzonych efektów. Opieka trenera personalnego i doradcy żywieniowego pomaga w utrzymaniu motywacji i realizacji zamierzonych celów.

Niewątpliwą zaletą jest także doskonała lokalizacja naszego studia w centrum Bielska-Białej z bezpłatnym dużym parkingiem przed budynkiem.

Skuteczne metody na odchudzanie połączone z relaksem w saunie infrared oraz masaż na roll masażerze wyróżniają nas na tle innych klubów fitness w Bielsku- Białej.

 

Q POWERSLIM ACTIVE

Urządzenie, w którym spalanie kalorii następuje już po 3 minutach. Optymalna podczerwień* błyskawicznie rozgrzewa tkanki i mięśnie, wzmaga krążenie i metabolizm. Stosowany tylko w urządzeniach Power Slim i chroniony patentem RP system jonizacji działa z podwójna siłą, Efektem ćwiczeń na tym urządzeniu są: szybsza przemiana materii, lepsza kondycja, większe efekty, wyraźna utrata obwodów ciała, mniejsza waga, zmniejszona widoczność cellulitu. Specjalny monitor z wbudowanym tunerem TV oraz odtwarzaczem DVD umożliwia oglądanie programów telewizyjnych lub filmów na płytach DVD. Intuicyjny i prosty w obsłudze panel sterowania pokazuje dane w trzech językach. Ćwiczenia na orbitreku, który znajduje się w kapsule z podczerwienią łączą w sobie trening na steperze, rowerku i bieżni. Obrotowy ruch pedałów chroni kolana przez nadmiernym obciążeniem, co często występuje u starszych i cięższych osób ćwiczących na tradycyjnych stepperach i bieżniach. Magnetyczne drzwiczki natomiast usprawniają termikę i cyrkulację jonów ujemnych, a także zapewniają wyższy poziom dyskrecji.
http://www.powerslim.pl/kapsuly-wyszczuplajace/

Q VACU BODY SPACE

BODY SPACE to kapsuła,w której szczelnie zamknięta dolna część ciała poddawana jest na przemian działaniu ciśnienia ujemnego (podciśnienia) oraz dodatniego (ciśnienie atmosferyczne).Równolegle z terapią próżniową odbywa się trening na rowerze ergometrycznym,bieżni bądż stepie,któremu z łatwością podoła nawet osoba unikająca aktywności fizycznej.

Parametry urządzenia (obciążenie ergometru,podciśninie) sterowane są komputerowo i dobierane indywidualnie do każdego klienta.

Jak widać stosowanie terapi BODY SPACE likwiduje podstawowe przyczyny powstawania cellulitu-żle ukrwionej-słabszej skóry oraz podskórnej tkanki łącznej. Efektywność urządzenia jest zależna od charakterystycznych predyspozycji fizjologicznych klienta do spalania zbędnej tkanki.Stosowanie podciśnienia jednocześnie z wysiłkiem fizycznym na ergometrze powoduje przyspieszenie krążenia-lepsze ukrwienie tkanek co powoduje szybsze spalanie tkanki tłuszczowej z ,,trudnych okolic''.

Zupełnie nowa metoda zwalczania tej dolegliwości przy pomocy urządzenia BODY SPACE jest obecnie najbardziej skuteczną metodą na odchudzanie pozwalającą szybko schudnąć i daje pewność całkowitego sukcesu pod warunkiem poddania się odpowiedniej ilości zabiegów,stosowania diety oraz wykonywania zaleceń trenera.

Podciśnienie
Terapia z zastosowaniem podciśnienia jest znana w medycynie naturalnej od 5000 tysięcy lat i do dzisiaj stosowana w medycynie chińskiej. Podstawowym efektem terapii podciśnieniem jest podwyższone ukrwienie skóry i podskórnych warstw tkanki łącznej co powoduje przyspieszenie procesów przemiany materii i aktywację mechanizmów samoregulacji organizmu. Podwyższone ukrwienie spowodowane jest efektem ssącym na skórze co powoduje wciąganie do zewnętrznych warstw skóry płynów ustrojowych z głębiej położonych tkanek. Przyspieszona przemiana materii jest wynikiem podwyższonego ukrwienia. Krew jest środkiem transportu dla substancji odżywczych i tlenu. Więcej substancji odżywczych i tlenu w tkance oznacza podwyższenie spalania i aktywności komórek. Podwyższona aktywność procesów wewnątrzkomórkowych umożliwia odtransportowanie szkodliwych produktów przemiany materii i zalegających cząstek tłuszczu. Stosowane podciśnienie w zabiegach BODY SPACE jest całkowicie naturalne i przy prawidłowym zastosowaniu wolne od negatywnych skutków ubocznych. Wielkość stosowanego w urządzeniu podciśnienia odpowiada ciśnieniu atmosferycznemu na wysokości 2000 m nad poziomem morza. Jest to obciążenie jakiemu może sprostać każdy dorosły człowiek zdolny do normalnego wysiłku fizycznego.

Zasada działania
Osoba poddawana zabiegowi pracuje na steperze eliptycznym znajdującym się w sferycznej kapsule. Na wysokości pasa kapsuła zostaje szczelnie zamknięta przy pomocy pasa uszczelniającego. W czasie treningu w kapsule zostaje wytworzone podciśnienie przy pomocy pompy próżniowej, co wywołuje silne ukrwienie dolnych części ciała wraz ze skórą - efekt podobny jak przy stawianiu baniek. Naturalnym następstwem wzmożonego ukrwienia jest przyspieszona przemiana materii, a więc aktywacja wydzielania wolnych kwasów tłuszczowych. Jednocześnie następuje przyspieszona regeneracja obszarów tkanek uszkodzonych z powodu niedokrwienia wywołanego złym krążeniem. Następuje także aktywacja układu limfatycznego. Jak widać stosowanie metody BODY SPACE likwiduje podstawowe przyczyny powstawania cellulitu - źle ukrwionej i słabej skóry oraz podskórnej tkanki łącznej. Stosowanie podciśnienia jednocześnie z wysiłkiem fizycznym na ergometrze powoduje przyspieszenie krążenia i utrzymanie go na odpowiednim poziomie (pompa mięśniowa) i jest gwarantem spalania uwolnionych kwasów tłuszczowych, ponieważ tłuszcz zostaje spalony tylko przez aktywną pracę mięśni. Sposób spalania tłuszczu przy pomocy BODY SPACE ma dwie zasadnicze zalety w porównaniu z wysiłkiem fizycznym bez zastosowania podciśnienia:

-Cząsteczki tłuszczu pobierane są z okplic dotkniętych cellulitem-uda,pośladki, brzuch a więc z miejsc gdzie wymuszono zwiększenie ukrwienia.
-Spalanie tłuszczu następuje przy wysiłku dużo mniejszym-jedynie przy 50%maksymalnego obciążenia serca-niż przy wysiłku fizycznym bez zastosowania podciśnienia

W zależności od stopnia intensywności pracy mięśni następuje wprost proporcjonalne ilościowo spalanie fosforanu kreatyny, glukozy lub tłuszczu.
Spalanie tłuszczu, a dokładnie wolnych kwasów tłuszczowych, następuje przy wysiłku jednostajnym z równomiernym dopływem tlenu - w procesie spalania tłuszczu potrzeba dwa razy więcej tlenu niż przy spalaniu węglowodanów.
Warunkiem prawidłowego przebiegu reakcji jest odpowiednio długotrwały wysiłek - co najmniej 20 minut przy 50% obciążeniu serca. Wszelkie zabiegi działające w sposób pasywny na organizm (leżenie na leżance podczas zabiegu) dają bilans energetyczny w granicach 70 kcal na godzinę. Dla porównania - w jednym kilogramie tkanki tłuszczowej zawarta jest energia równoważna 9300 kcal, a więc nie ma możliwości spalania tłuszczu bez czynnej pracy mięśni !!! Żadna inna forma terapii nie powoduje rzeczywistego spalania tłuszczu - Większość terapii antycellulitowych polega na wymuszonym termicznie lub mechanicznie odwodnieniu podskórnej tkanki tłuszczowej. Zawartość tłuszczu pozostaje w tym przypadku niezmieniona. Po przerwaniu zabiegów ilość wody w tkance zostaje przez organizm ponownie uzupełniona w ciągu 14-20 dni.Zastosowanie metody BODY SPACE powoduje rzeczywiste spalanie 20 do 50 gramów tłuszczu w czasie jednego zabiegu. Taki sposób spalania tłuszczu oznacza, że mięśnie zużywają w czasie wysiłku wolne kwasy tłuszczowe, które są dostarczane do komórek mięśniowych poprzez krew tętniczą. Dobrze ukrwione warstwy skóry są w stanie dużo szybciej oddać cząstki tłuszczu niż warstwy słabo ukrwione. Pobieranie tłuszczu potrzebnego w procesie spalania w mięśniach jest niezależne od tego,które partie mięśni pracują, lecz od tego, które obszary skóry i tkanki podskórnej są lepiej ukrwione w danym momencie.

Jak ćwiczyć?
●Zalecany cykl to 10-20 zabiegów w jednej serii. Ilość treningów jest zależna od stopnia zaawansowania cellulitu, tkanki tłuszczowej i uwarunkowań genetycznych osoby ćwiczącej
●Czas trwania zbiegu - 30 minut z podziałem na 3 fazy

I faza – rozgrzewka pierwsze 3-4 minuty ustawiamy podciśnienie na kilka mbar. Organizm wykorzystuje ten czas do dostosowania się do nowego otocznia
II faza - podnosimy podciśnienie i przez około 20-25 minut ćwiczymy na urządzeniu BODY SPACE zachowując tempo aktywnego spaceru, jazdy lub biegu.
III faza - wyciszenie organizmu, podciśnienie zmniejszamy na pozycję wyjściową i po paru minutach kończymy zabieg

UWAGI:
PODCZAS TRENINGU NALEŻY:
●Pić systematycznie wodę - w czasie zabiegu organizm potrzebuje około 0,5 litra wody. Celemćwiczeń nie jest odwodnienie organizmu, tylko dostarczenie mu niezbędnych bodźców, któreefektywnie spalają tkankę tłuszczową.
●Utrzymywać tempo ćwiczeń tak, aby puls osoby ćwiczącej wynosił w granicach 120-150uderzeń na minutę

PAMIĘTAJ !!!

●Nie przetrzymuj oddechu, oddychaj głęboko i płynnie staraj się regulować swój oddech poprzez wdychanie nosem i wydychanie ustami, pomaga to bowiem utrzymać regularny puls, także powoduje lepsze dotlenienie organizmu co sprzyja szybszemu spalaniu tkanki tłuszczowej.
●Na każdy trening ważne jest aby posiadać:

wygodne ubranie, - obuwie sportowe, zamienne
wystarczającą ilość wody (ok. 0,5 litra),
ręcznik w zasięgu ręki,
dobre samopoczucie !!!

Ważne informacje przed rozpoczęciem treningu!!!

Godzinę przed treningiem nie jest wskazane spożywanie żadnego większego posiłku, natomiast na dwie do czterech godzin przed wysiłkiem wskazany jest posiłek złożony z węglowodanów, co uruchamia spalanie natychmiast po rozpoczęciu treningu.

Ważne informacje po zakończeniu treningu!!!

Po treningu powinniśmy zaopatrzyć nasze ciało w proteiny-białka, które regulują procesy przemiany materii i wiele funkcji ustroju, zapewniając jego prawidłowy stan. Biorą również udział w utrzymaniu bilansu wodnego, regulując zawartość płynów w układzie krążenia, a tym samym reaktywują pasywne komórki nawet po długim czasie, a aktywne komórki pochłaniają tłuszcz.

Q PASY MASUJĄCE

To świetny sposób na pozbycie się obolałych mięśni i stawów po treningu lub na ich rozluźnienie przed rozpoczęciem ćwiczeń. Urządzenie wspomaga cyrkulację krwi. To także jedyny w swoim rodzaju sposób na trening całego organizmu. Trening wibracyjny wykorzystuje drgania mechaniczne i tym samym stymuluje system nerw
owo mięśniowy organizmu. Im silniejsze drgania tym mięśnie wykonują większą pracę.
Przebieg masażu

PAS DO MASAŻU ANTYCELULITOWY
Korzystaj z pasa mając na sobie wygodne ubranie. Pas nie może mieć bezpośredniego kontaktu ze skórą. Pas jest przeznaczony dla osób które mają problemy z cellulitisem, posiada rolki wygładzające ciało. Używaj pasa do masażu brzucha, talii, bioder i ud.
PAS POJEDYNCZY DO UD I POŚLADKÓW
Pas służy do masażu ud i pośladków. Aby osiągnąć jak najlepszy rezultat, należy wykonywać każde ćwiczenie przez co najmniej trzy minuty. Korzystaj z pasa mając na sobie wygodną dopasowaną odzież. Możesz używać pasa na pośladki stojąc wewnątrz okręgu pasa, możesz też masować w danym momencie tylko jedno udo przez włożenie jednej nogi w okrąg pasa. Upewnij się, że pas jest zawsze odpowiednio naprężony wokół części ciała, którą chcesz masować, nie powinien on jednak być naprężony zbyt mocno
PAS PODWÓJNY DO KLATKI PIERSIOWEJ, OKOLIC KARKU I PLECÓW
Podwójny pas to pas podstawowy i jest przeznaczony do masażu klatki piersiowej i okolic karku. Pasa można również używać do masażu pozostałych części ciała. Masaż pleców i ramion ma efekt relaksujący. Odwróć się tyłem do silniczka i skrzyżuj pas na klatce piersiowej. W ten sposób masowane będą twoje ramiona i mięśnie klatki piersiowej. Odwróć się twarzą w kierunku silniczka i skrzyżuj pas na plecach. W ten sposób możesz rozluźnić mięśnie pleców. Poprzez włożenie jednej nogi w okrąg pasa możesz masować również mięśnie ud. Możesz kontrolować intensywność masażu przez przesuwanie nogi do przodu i do tyłu.
Przeciwwskazania :
choroby serca, choroba wieńcowa, wszczepiony rozrusznik serca, ciąża (nie umieszczamy pasa na wrażliwych miejscach ciała, bliznach, znamionach)

Q LAMPA KOLAGENOWA

W terapii odmładzania Lampa kolagenowa - Collagen New Age nie wykorzystuje promieniowania UV ani promieniowania laserowego. Widoczne różowe światło jest ciepłe, ale nie gorące i stymuluje właściwy dla każdego organizmu proces biosyntezy. Seans z zastosowaniem urządzenia Collagen New Age stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu widocznie można spowolnić proces starzenia, zredukować zmarszczki, wzmocnić skórę poprzez dotlenienie i detoksykację komórek, aktywować jej zdolność do samoregeneracji. Lampa łagodzi objawy trądziku, zmniejsza blizny i rozstępy, a także rozjaśnia różnego rodzaju przebarwienia.

Zafunduj sobie kurację odmładzająca bez użycia igieł ani skalpela!

Q SAUNA INFRARED

Kabina cieplna Infrared (IR) często mylona jest z tradycyjną sauną. Łączy je oddziaływanie ciepłem, które regeneruje i oczyszcza organizm, ale na tym podobieństwa się kończą.

Działanie sauny na nasz organizm możemy określić jako pro-zdrowotne, zaś działanie kabiny Infrared - jako lecznicze, z szerokim zastosowaniem w rehabilitacji. W kabinie IR ciało poddawane jest elektromagnetycznemu promieniowaniu podczerwonemu o długości fal od 700 do 15 000 nm.Promieniowanie podczerwone jest dobroczynnym promieniowaniem elektromagnetycznym o wysokich właściwościach leczniczych, od lat z powodzeniem wykorzystywanym w fizykoterapii (np. w terapeutycznych lampach Sollux). Stanowi ono 40% promieniowania słonecznego, można więc powiedzieć, że w kabinie Infrared korzystamy z dobroczynnego działania słońca - dającego ciepło i dobre samopoczucie psychofizyczne, bez udziału szkodliwych promieni UV.

Ta zasadnicza różnica spowodowana jest innym źródłem ciepła - kabiny Infrared wykorzystują energię podczerwieni, która ogrzewa bezpośrednio ciało, a nie ? jak w przypadku saun tradycyjnych- powietrze w pomieszczeniu.

Q PLATFORMA WIBRACYJNA

Urządzenie, w którym zastosowane są intensywne drgania wprawiające tkankę mięśniową i tłuszczową w ruch rotacyjny. Komórki tłuszczowe poddane tak intensywnym wibracjom rozbijają się tworząc mniej zbitą masę, przez co z łatwością są spalane przez organizm. Platforma wibracyjna pomaga osiągnąć równowagę całego ciała i poprawia ogólny stan zdrowia. Daje doskonałe efekty u osób, które mają ograniczone możliwości ruchowe ze względu na problemy psychologiczne lub fizyczne a także u tych, które nie są w stanie ćwiczyć regularnie ze względu na brak czasu, miejsca lub przyrządów. Dodatkową zaletą jest wyeliminowanie nadmiernych obciążeń stawów, ścięgien i układu kostnego, co często bywa przyczyną urazów i kontuzji podczas tradycyjnych ćwiczeń.
Platforma-Wibracyjna-VibroGym-KATRINA


Kosmiczne wibracje

Pierwsze badania o stymulującym wpływie wibracji na organizm człowieka zostały przeprowadzone w latach 70. przez rosyjskiego naukowca, dr Nazarova. Dzięki jego odkryciom trening wibracyjny stał się nie tylko stałym elementem przygotowań radzieckich olimpijczyków do zawodów, ale również podstawą treningu radzieckich kosmonautów.
Radzieccy uczeni wykorzystali tę metodę do rozwiązania problemu zaniku mięśni i kości u kosmonautów.
Gwałtowny ubytek kości występuje u kosmonautów w czasie długotrwałego lotu kosmicznego. Aby utrzymać aktywność procesów kościotwórczych niezbędne jest pulsacyjne obciążanie kości. Okazało się, że szczególnie korzystnie działają bodźce o częstości 1-10 Hz, typowe dla spaceru lub biegu osiągane w kosmosie właśnie poprzez wibroterapię.
Dzięki treningowi radzieccy astronauci mogli przebywać w stanie nieważkości ponad 3 razy dłużej niż Amerykanie.


Jak działa Wibroterapia?

Platforma wytwarza wibracje, które są przenoszone do całego ciała. Stojąc na platformie wibracyjnej od razu zauważycie jak Wasze ciało automatycznie dopasowywuje się do tych mechanicznych impulsów odpowiadając odruchem rozciągania (miotatycznym).
Efekt wibroterapii w dużej mierze zależy od częstotliwości i intensywności wibracji. Niższe częstotliwości są bardzo efektywne do treningu rozciągania, podgrzewania i schładzania mięśni, podczas, gdy wyższe częstotliwości są odpowiednie do masażu. Większa amplituda zmusza mięśnie do mocniejszego kurczenia się – zwiększa to efekt treningu.
Podczas wibrotreningu w ćwiczeniu bierze udział prawie 100% mięśni. Głębiej leżące mięśnie, np. mięśnie posturalne również są wzmacniane podczas wibrotreningu. Inną zaletą wibrotreningu jest fakt, że pobudzane są mięśnie nie będące często w użyciu. Rezultatem jest, że wszystkie mięśnie są pobudzane. Wibracje mają także pozytywne działanie na równowagę hormonalną co powoduje redukcję stresu. Czujesz się bardziej zrelaksowany, w formie i bardziej żwawy. Dziesięciominutowy trening pozwala na przećwiczenie wszystkich grup mięśni. Jest to możliwe, ponieważ Wibrotrening aktywuje wszystkie grupy mięśni jednocześnie, a nie każdą ich grupę po kolei.
Wibrotrening poprawi Twoją sprawność:
Bardzo efektywne spalanie tłuszczu
Poprawa giętkości, mobilności i koordynacji
Poprawa jakości i efektywności treningu
Szybka regeneracja po treningu
Wibrotrening poprawi Twoje samopoczucie:
Poprawa jakości skóry
Redukcja stresu
Rewitalizacja
Poprawa równowagi pomiędzy ciałem i umysłem
Wibrotrening poprawi Twoje zdrowie:
Łagodny trening
Redukcja napięcia stawów
Stymulacja metabolizmu i drenaż limfatyczny
Wzmocnienie tkanki kostnej
Redukcja stresu
Bardzo efektywne spalanie tłuszczu
Poprawa elastyczności
Szybka regeneracja po treningu


Przeciwwskazania:

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości co do możliwości zastosowania treningu wibracyjnego należy zasięgnąć opinii eksperta (lekarza) !!!
wkładka domaciczna, migreny, implanty metalowe i syntetyczne, okres rekonwalescencji po przebytych chorobach i zakażeniach, artretyzm, choroby układu krążenia, epilepsja, świeże rany, kamica nerkowa, zaburzenia rytmu serca i naczyń wieńcowych, urazy dolnej części kręgosłupa, przepuklina, dyskopatia, spondyliatra, cukrzyca, nowotwory, ciąża, połóg, karmienie piersią, zakrzepowe zapalenie żył, endoprotezy stawów.

Q OPALANIE NATRYSKOWE SunFX

Najzdrowsza i najbezpieczniejsza forma opalania, której efekty są widoczne natychmiastowo. Skóra po zabiegu jest nawilżona i odżywiona.
Nakładanie kosmetyku trwa ok. 10 min., a preparat wysycha tuż po zastosowaniu dzięki systemowi suszenia skóry.
Najnowocześniejsze opalanie natryskowe w Bielsku-Białej.
Efekt widocznej opalenizny uzyskasz już po pierwszym zastosowaniu, utrzymuje się on od 7 do 14 dni.
Metodę opalania SunFX wyróżnia zastosowanie ekologicznych preparatów najnowszej generacji, które nie zawierają alkoholu i szkodliwych substancji, dlatego opalać się mogą nawet kobiety w ciąży i alergicy.
Najbardziej profesjonalne opalanie natryskowe w Bielsku-Białej.

Oceń nas i napisz recenzję

Twoja ocena naszych usług

angry
crying
sleeping
smily
cool
Przeglądaj

Twoja opinia wymaga co najmniej 140 znaków :)

Zamów wizytę

Zapisz się na wizytę w Fabryka Endorfiny

Lub zarejestruj się telefonicznie
Zapisz się
Pokaż godziny otwarcia
  • Poniedziałek08:00 - 21:00
  • Wtorek08:00 - 21:00
  • Środa08:00 - 21:00
  • Czwartek08:00 - 21:00
  • Piątek08:00 - 21:00

Podobne Ogłoszenia


Zapisz się do naszego Newslettera!

Ta strona korzysta z plików cookie. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z regulaminem.

Rozumiem