Revival Clinic to renomowana Klinika spejalizująca się w innowacyjnych metodach leczenia z zakresu medycynie estetycznej i laseroterapii. Zespół wysoko wykwalifikowanych lekarzy medycyny estetycznej, laseroterapii, dermatologów, ginekologów, chirurgów, kosmetologów zapewnia usługi na najwyższym poziomie.

Nasza filozofia to świadome, indywidulane i kompleksowe podejście do każdego pacjenta. Kierujemy się potrzebami naszych Pacjentów, ściśle współpracujemy z nimi w tworzeniu planu i sposobu leczenia. Zawsze jesteśmy gotowi wysłuchać i doradzić najlepszy indywidualny proces zdrowotny.

Wykorzystujemy nowoczesne trendy poprawiania urody stosując podczas zabiegów najnowsze technologie i aparaturę medyczna.
Każdy pacjent oddając się w ręce specjalistów z Revival Clinic może być pewien, że w stopniowym i bardzo świadomym procesie zdrowotnym – jego zdrowie i piękno ciała odrodzi się powtórnie.

 

Q Botox

Czym jest botoks?

Botoks, inaczej toksyna botulinowa lub jad kiełbasiany, jest to specjalistyczna substancja wytwarzana przez bakterie beztlenowe, która znalazła zastosowanie w medycynie estetycznej przy walce ze zmarszczkami mimicznymi, w leczeniu bruksizmu oraz nadmiernej potliwości.

W Revival Clinic używany jest wysoce specjalistyczny preparat Azzalure.

Jak działa toksyna botulinowa?

Główną funkcją toksyny botulinowej jest blokowanie bodźców z nerwów do mięśni twarzy. Toksyna botulinowa działa tylko w obrębie mięśni, do których został zaaplikowany preparat, co zapobiega kurczeniu się mięśni oraz marszczeniu skóry, a tym samym powstawaniu zmarszczek. Efekt działania botoksu pojawia się stopniowo wraz z upływem czasu.

Na czym polega zabieg?

Zabieg redukcji zmarszczek przy użyciu toksyny botulinowej polega na wstrzyknięciu preparatu w konkretne, wybrane miejsca na twarzy za pomocą jednorazowej strzykawki zakończonej bardzo cieniutką igłą. Zabieg w zależności od ilości okolic, które są poddawane zabiegowi, trwa od 15-30 minut. Działanie preparatu nie jest natychmiastowe, dlatego też tuż po zabiegu twarz pacjenta jest taka sama jak przed jego wykonaniem. Toksyna botulinowa zaczyna działać po około 3-4 dniach od dnia wykonania zabiegu, zaś jego pełen efekt jest widoczny po jednym lub dwóch tygodniach.

Czy zabieg jest bolesny?

Ból związany z zabiegiem określany jest mianem minimalnego i często jest porównywany przez pacjentów do ugryzienia komara. Ze względu na minimalne odczucia bólowe podczas wykonywania zabiegu, nie stosuje się w tym przypadku znieczulenia miejscowego.

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu i jak często należy go powtarzać?

Efekty działania toksyny botulinowej utrzymują się od 5 do 6 miesięcy, dlatego też zaleca się wykonywanie tego zabiegu raz na pół roku.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?
•Ciąża
•Karmienie piersią
•Choroby sercowo-naczyniowe
•Przewlekłe choroby autoimmunologiczne (cukrzyca typu 1, Hashimoto)
•Przyjmowanie leków: przeciwbólowych, przeciwgorączkowych, regulujących czynność serca
•Choroby układu nerwowego
•Przyjmowanie antybiotyków aminoglikozydowych

Q Wypełniacze zmarszczek

Jednym z głównych problemów estetycznych jest utrata objętości tkanek. Szczególnie nasila się z wiekiem, stanowiąc główny aspekt procesów starzenia. Wypełniacze są jednym z podstawowych narzędzi służących odmładzaniu twarzy. Preparaty na bazie kwasu hialuronowego wiążą wodę w skórze i powiększają objętość w danej okolicy, co pozwala uzyskać naturalny efekt wygładzenia zmarszczek oraz korekcji konturów twarzy.

Cel zastosowania wypełniaczy:
- modelowanie tkanki
- uzyskanie harmonii i wzajemnej proporcji tkanek twarzy
- przywracanie symetrii twarzy i gładkości skóry
- usuwanie pierwotnych defektów estetycznych
- zwiększanie objętości tkanek twarzy (np. powiększanie ust)
- spłycanie zmarszczek
- wypełnianie blizn zanikowych (np. po trądziku).

Wskazania:
- wypełnianie zmarszczek : „kurze łapki", zmarszczki na czole, międzybrwiowe, zmarszczki nad górną wargą, bruzdy nosowo-wargowe
- opadnięte kąciki ust
- powiększanie warg
- wolumetria - wypełnienie ubytków tkanek (korekcja owalu twarzy, rzeźbienie okolicy jarzmowej i policzków, okolica skroniowo-czołowa)
- nawilżanie i rewitalizacja
- modelowanie nosa: kąta nosowo-czołowego, końca nosa
- uniesienie łuku brwiowego
- wypełnienie doliny łez

Zastosowanie preparatów ulegających biodegradacji, precyzyjnie wypełniających nawet niewielkie objętości i wygładzających zmarszczki (kolagen, kwas hialuronowy) stanowi przełom w zabiegach odmładzających.
Revival Clinic korzysta z wypełniaczy Restylane, Teosyal na bazie kwasu hialuronowego oraz kwasu polimlekowego- Scuptra i hydroksyapatytu wapnia- Radiesse.

Kwas polimlekowy (Sculptra)
Podawany na granicy skóry i tkanki podskórnej, zwiększa grubość tkanki i poprawia napięcie skóry, zmniejszając jej nadmierną wiotkość. Nie nadaje się do korekcji drobnych zmarszczek. Efekt działania pojawia się stopniowo przez 2-6 miesięcy i trwa 2-3 lata.

Hydroksyapatyt-wapnia (Radiesse)
Opisywany w różny sposób - jako materiał stały, długoczasowy, czasowy, o efekcie biostymulacyjnym. Trwałość 2-7 lat, choć są doniesienia podające 6-9 miesięczny okres utrzymywania się korzystnego efektu estetycznego. Zaleca się go do uzupełniania objętości tkanek z wykorzystaniem efektu stymulującego i podaje głęboko podskórnie.

Kwas hialuronowy w wypełnianiu tkanek (Restylane, Teosyal)
Wydaje się obecnie najbliższy ideałowi i jest powszechnie stosowany. Używany od wielu lat, jest dobrze tolerowany, nie jest pochodzenia zwierzęcego. Kwas hialuronowy jest syntetycznym odpowiednikiem naturalnie występującego w organizmie, którego głównym zadaniem jest wiązanie wody, dzięki czemu skóra utrzymuje odpowiednie nawilżenie, napięcie i elastyczność. Istnieje wiele preparatów o różnym stopniu usieciowania, gęstości, lepkości, o zmiennej trwałości w tkance, wybiera się je w zależności od struktury tkanki skóry w którą ma być wstrzyknięty.
Preparaty te przeznaczone są do precyzyjnego wypełniania drobnych zmarszczek, korygowania nieco większych zmian oraz wolumetryczne konturowanie ciała. Efekty zabiegu utrzymują się od 6 do 12 miesięcy w przypadku wygładzania zmarszczek i około 6 miesięcy w przypadku powiększania ust.

Zalecenia przed zabiegiem:
Na tydzień przed zabiegiem nie należy zażywać aspiryny lub innych leków przeciwkrzepliwych oraz stosować leków przeciwzapalnych.

Zabieg:
Na około godzinę przed zabiegiem na okolice stosuje się krem znieczulający. Następnie po odkażeniu miejsca aplikuje się preparat cienką igłą. Zabieg trwa ok. 30 minut.

Zalecenia po zabiegu:
- Przez dwa tygodnie po zabiegu stosować krem przeciwsłoneczny typu sun blocker
- Przez 12 godzin po iniekcji nie nakładać makijażu
- Po leczeniu przez dwa tygodnie unikać silnego nasłonecznienia (solarium, promieniowanie UV), nagrzewania (sauna) i skrajnie niskie temperatury

Objawy uboczne i powikłania zabiegów wypełniania:

Częste:
- rumień
- obrzęk
- bolesność, tkliwość
- krwiaki
- świąd
- opryszczka

Większość z nich samoistnie ustępuje w przeciągu 2-3 dni.

Rzadkie:
- infekcja
- ekstruzja materiału
- opóźniona nadwrażliwość miejscowa
- ziarniniaki
- długotrwałe obrzęki
- zatorowość tętnicza
- niedrożność żylna
- zmiany trądzikowe.

Przeciwwskazania do stosowania wypełniaczy:
- ciąża
- karmienie piersią
- choroby o podłożu autoimmunologicznym
- skłonność do powstawania blizn przerostowych
- stany zapalne i infekcyjne skóry (opryszczka, trądzik)
- stwierdzona nadwrażliwość na jeden ze składników.

Q Powiększanie ust

Z wiekiem w skórze jest coraz mniej naturalnego kwasu hialuronowego.
 
Powoduje to, iż coraz trudniejsze jest utrzymanie prawidłowego stopnia
 nawilżenia w naskórku.
 
Usta stają się coraz bardziej wysuszone, a na ich powierzchni pojawiają się
 zmarszczki.
 
Nowoczesna metoda – STYLAGE Lips przywraca ustom najlepszy stopień 
nawilżenia oraz dodaje naturalnego blasku.

STYLAGE Lips oraz Lips Lido przywraca ustom zmysłową jędrność, ożywia ich 
barwę i to już w trakcie jednego (!) zabiegu.
 
Nadanie objętości ustom powoduje wygładzenie zmarszczek nad górną wargą, a twarzy dodaje młodzieńczego blasku.

StylAge Lips Lido

Stosowanie nowoczesnych preparatow z gamy StylAge należy do najbardziej 
naturalnych korekcji. Zabieg z wykorzystaniem StylAge jest polecany dla:- zwiększenia objętości ust
 


- korekcji dysproporcji pomiędzy górną, a dolną wargą


- podkreślenia konturu ust


- wypełnienia drobnych zmarszczek nad górną wargą


- korekcji kształtu ust 
 


- przywrócenia nawilżenia ust

STYLAGE Lips oraz Lips Lido to preparaty na bazie najwyższej jakości kwasu hialuronowego oraz naturalnego antyoksydantu (mannitol), który zapewnia bardzo naturalny efekt korekcji, który utrzymuje się do 12 miesięcy.

Q Mezoterapia iniekcyjna

Mezoterapia iniekcyjna

Czym jest mezoterapia iniekcyjna?

Jest to niechirurgiczny zabieg wykorzystywany od lat w medycynie estetycznej służący do poprawy wyglądu skóry. Jego głównym celem jest odżywienie skóry za pomocą małych dawek substancji leczniczych (dostosowanych do indywidualnych potrzeb pacjenta) aplikowanych przy pomocy licznych iniekcji. Mezoterapia iniekcyjna jest metodą niezwykle popularną ze względu na szybko pojawiające się widoczne efekty rewitalizacyjne, co wpływa na doskonałe samopoczucie oraz zadowolenie pacjentów. Mezoterapia iniekcyjna jest metodą w pełni naturalną, dającą długotrwałe rezultaty. Dzięki temu zabiegowi można w łatwy sposób skorygować drobne zmarszczki, przywrócić skórze gładkość i witalność oraz poprawić jej kondycję i wygląd.Jakie preparaty mogą być stosowanie w mezoterapii iniekcyjnej?

W zależności od potrzeb w Revival Clinic wykorzystujemy do tego zabiegu następujące preparaty:
•osocze bogatopłytkowe Regeneris;
•krzemionka organiczna;
•preparat Cytocare S-line (zawiera kwas hialuronowy i antyoksydanty)
•Teosyal Redensity I 3 ml i 1 ml (zawiera nieusieciowany kwas hialuronowy oraz kompleks odnawiający skórę: 8 aminokwasów, 3 antyoksydanty, 2 minerały 1 witamina, a także środek znieczulający lidokainę);
•Teosyal Redensity II 1 ml (zawiera nieusieciowany kwas hialuronowy oraz kompleks odnawiający skórę: 8 aminokwasów, 3 antyoksydanty, 2 minerały 1 witamina, a także środek znieczulający lidokainę) – szczególnie polecany w redukcji zmęczenia okolicy oczu i cieni pod oczami.Jakie jest zastosowanie mezoterapii iniekcyjnej?

Zabieg ten jest szczególnie polecany dla osób, które zmagają się z następującymi problemami:
•wypadanie włosów;
•wiotka, pozbawiona blasku i elastyczności skóra;
•zmarszczki (profilaktyka przeciwstarzeniowa);
•cellulit;
•rozstępy i blizny;
•przebarwienia.Jak przedstawia się schemat terapii?

Preparaty podawane w głąb skóry z czasem ulegają wchłonięciu. Dla uzyskania optymalnego efektu należy wykonać około trzech zabiegów w odstępach 3-4 tygodniowych. Regularne zabiegi uzupełniające pozwolą utrwalić żądany stopień korekcji. Cykl zabiegów można powtórzyć po 6 miesiącach.Jakie są przeciwwskazania do wykonania mezoterapii iniekcyjnej?

Do głównych przeciwwskazań uniemożliwiających wykonanie tego zabiegu zaliczamy:
•ciąża, karmienie piersią;
•skłonność do powstawania blizn przerostowych;
•występowanie stanów zapalnych lub infekcji skóry (trądzik, opryszczka) w miejscu lub okolicy wykonywania zabiegu;
•stwierdzoną nadwrażliwość na jeden ze składników używanego preparatu;
•choroby nowotworowe.

Uwaga! Odstęp czasowy między zabiegiem, a innymi metodami odmładzania skóry (toksyna botulinowa - Botox, laseroterapia, peeling chemiczny, mikrodermabrazja) powinien wynosić minimum 3 tygodnie, niezbędny okres czasowy między zabiegami ustala lekarz.Środki ostrożności:
•U pacjentów z występującymi obecnie lub w przeszłości chorobami autoimmunologicznymi, decyzję o wykonaniu zabiegu lekarz podejmuje indywidualnie, w zależności od rodzaju schorzenia i zastosowanego leczenia. Wskazane jest wówczas zachowanie szczególnej ostrożności (np. dwukrotny test skórny). W przypadku chorób postępujących, należy zrezygnować z zabiegu.
•U pacjentów cierpiących w przeszłości na infekcje paciorkowcowe (nawracające anginy, ostre reumatoidalne zapalenie stawów) przed zabiegiem należy wykonać dwukrotny test skórny. W przypadku ostrego reumatoidalnego zapalenia stawów z objawami sercowymi, zrezygnować z zabiegu.
•Na tydzień przed zabiegiem pacjent powinien unikać przyjmowania aspiryny i witaminy C.Jakich zaleceń należy przestrzegać przed i po zabiegu?
•Przez dwa tygodnie po zabiegu stosować krem przeciwsłoneczny typu sun blocker (50 SPF – w przypadku wykonywania zabiegu na wiosnę lub w lato)
•Przez 12 godzin po iniekcji nie nakładać makijażu
•Po leczeniu przez dwa tygodnie unikać silnego nasłonecznienia (solarium, promieniowanie UV), nagrzewania (sauna) i skrajnie niskie temperatury.Czy mogą wystąpić działania niepożądane?

Tak, istnieje ryzyko wystąpienia powikłań pozabiegowych, do których można zaliczyć.
•zaczerwienienie, rumień
•obrzęk;
•zasinienie skóry;
•ból i nadwrażliwość w miejscu korekcji - objawy te znikają w przeciągu 72 godzin;
•krwiaki;
•świąd w przypadku skóry wrażliwej;
•stwardnienia lub guzki;
•przebarwienia lub odbarwienia skóry w miejscu korekcji;
•niska skuteczność zabiegu;
•literatura odnotowuje rzadkie przypadki martwicy w okolicach gładziny czołowej, wrzodów, ziarniaków.

W przypadku wystąpienia działań niepożądanych należy niezwłocznie poinformować o tym lekarza.

Q Rewitalizacja pochwy

Metoda przeciwdziałająca powstawaniu zespołu rozluźnienia pochwy.
Zespół rozluźnienia pochwy to dolegliwość, która w szczególności dotyka panie po porodach, zwłaszcza wielokrotnych. Dla wielu kobiet zespół rozluźnienia pochwy stanowi poważny problem w kontaktach intymnych, co zazwyczaj powoduje spadek lub całkowitą utratę satysfakcji seksualnej.

Wskazania do zabiegu?
•wiotka, sucha skóra łechtaczki i warg sromowych
•utrata objętości tkanki okolic intymnych
•częste urazy, otarcia, zwiększające wrażliwość okolic intymnych
•ból w okolicy sromu
•świąd okolic intymnych

Na czym polega zabieg?

Zabieg laserowej rewitalizacji pochwy jest zabiegiem, który ma na celu poprawienie napięcia oraz nawilżenie pochwy. Polega na wprowadzeniu głowicy laserowej, za pomocą której wiązka laserowa wzmacnia ściany pochwy, przebudowuje kolagen i elastynę, dzięki czemu kobieta zachowuje odpowiednie napięcie okolicy zabiegowej. Zabieg wykonywany jest przy pomocy lasera Fotona.
Zabieg zwiększa elastyczność pochwy, zapobiega również wystąpieniu zjawiska wysiłkowego nietrzymania moczu. Poprawie ulegają doznania pacjentek w trakcie stosunku, polepsza się jakość i komfort ich życia. Zabieg wykonywany w serii. Są to 3 zabiegi w odstępach 4-6 tygodni.

Efekty zabiegu:

Zabieg zwiększa elastyczność pochwy, uzyskujemy efekt odmłodzenia i ujędrnienia skóry tej okolicy. Ustępują też dolegliwości w postaci bólu czy świądu.
Zabieg zapobiega również wystąpieniu zjawiska wysiłkowego nietrzymania moczu. Poprawie ulegają doznania pacjentek w trakcie stosunku, polepsza się jakość i komfort ich życia. Zazwyczaj wystarcza przeprowadzenie jednego zabiegu. W razie potrzeby (zależnie od stopnia rozciągnięcia pochwy) zabieg można powtórzyć po ok. 4 tygodniach.
Po zabiegu pacjentka może wrócić do codziennych obowiązków. Istnieje ewentualność wystąpienia przesięku surowiczego, z tego względu zaleca się stosowanie podpasek do momentu, aż przesięk nie ustąpi. Po zabiegu zalecana jest wstrzemięźliwość seksualna przez okres ok. 1 miesiąca

Q Labioplastyka

Labioplastyka – to zabieg kosmetyczny poprawiający wygląd warg sromowych.
Może dotyczyć warg sromowych mniejszych i większych. W przypadku tych pierwszych polega na ich zmniejszeniu i nadaniu odpowiedniego kształtu. Korekcja warg większych polega na nadaniu im odpowiedniego kształtu i sprężystości.
Lapioblastykę wykonuje się nie tylko ze względów estetycznych, lecz również ze względu dyskomfortu fizycznego, który pacjentka może odczuwać podczas codziennych aktywności, takich jak: jazda konno, jazda na rowerze, spacery czy współżycie seksualne.
Przyczyną powstawania deformacji warg sromowych mogą być uwarunkowania genetyczne, uszkodzenia powstające na skutek porodów naturalnych, jak również mogą być związane z naturalnym, procesem starzenia się tej okolicy ciała.
Nieprawidłowości wynikające ze złej anatomii warg sromowych wpływają często na pogorszenie stanu psychicznego pacjentki, jej odczucia seksualne oraz jakość życia.

Na czym polega zabieg labioplastyki?

Zabieg labioplastyki polega na zmniejszeniu warg sromowych większych lub mniejszych a także ich modelowaniu metodą cięcia chirurgicznego lub przy użyciu lasera. Zabieg wykonywany jest przy znieczuleniu miejscowym, sedacji lub znieczuleniu ogólnym.
Dodatkowo można zastosować znieczulenie poprzez nawiew mroźnego powietrza.

Wskazania do zabiegu:
•duże, zdeformowane lub asymetryczne wargi sromowe ukształtowane anatomicznie
•zdeformowane wargi sromowe po porodzie
•codzienny dyskomfort, częste infekcje związane z wargami sromowymi
•niezadowolenie z rozmiaru warg sromowych mniejszych

Przeciwwskazania:
•zakażenia i infekcje okolicy zabiegowej
•zaburzenia krzepliwości krwi
•miesiączka
•ciąża, karmienie piersią
•niezdiagnozowane krwawienie z dróg rodnych

Wskazania po zabiegu:

Po zabiegu labioplastyki występuje opuchlizna oraz ból okolicy zabiegowej podobny do bólu gojenia się rany pooperacyjnej. Nie wskazane jest pożycie seksualne przez okres 4-6 tygodni oraz intensywny wysiłek fizyczny.
Alternatywą do labioplastyki (ale z mniejszymi efektami) jest zabieg EXILIS INTIMA.

Efekty po zabiegu?

Zabieg labioplastyki powoduje zmianę wielkości, kształtu oraz wyglądu warg sromowych. Wzrasta komfort życia pacjentki. Znacznej poprawie ulega życie seksualne.

Q Laserowe zamykanie naczynek

Laserowe zamykanie naczynek Laserem Fotona.

Wybierając zabieg laserem FOTONA Spectro SP (Nd:Yag 1064), wybierasz innowacyjność technologiczną, perfekcję techniczną oraz niedoścignione rezultaty kliniczne. Dzięki wysokiemu poziomowi precyzji laser uzyskuje najlepsze wyniki zabiegowe.

Laser likwiduje zmiany naczyniowe, naczyniaki rubinowe (hemangioma), rumień czy trądzik.Jak działa laser Fotona Nd:Yag:

ob

Zasada działania lasera Fotony opiera się na procesie fototermolizy. W trakcie terapii emitowana energia świetlna jest pochłaniania przez barwnik krwi (hemoglobinę), a następnie zostaje zamieniana w ciepło. W skutek temperatury woda znajdująca się w tkance zostaje odparowana oraz naczynia zostają pochłonięte, skoagulowane gdzie w późniejszym etapie są wchłaniane przez organizm.

Promień lasera Nd:Yag Fotony głęboko wnika w tkanki, efektywnie dostarczając jego energię zarówno do dużych jak i małych naczyń krwionośnych. Długi zmienny kwadratowy impuls lasera Nd:Yag Fotony jest najefektywniejszy do leczenia większych, głębiej leżących naczyń, będąc jednocześnie efektywnym przy leczeniu małych , płytkich zmian.

Laser Fotona Spectro Sp Nd:Yag 1064nm jest najlepszą długością światła do tego typu zabiegów. Bezpośrednio po zabiegu skóra danego miejsca może być lekko zaczerwieniona. Natomiast efekt wchłonięcia naczynek jest bardzo szybki.

Dodatkowo przy zabiegu jest używany punktowy system chłodzenia Zimmer Crio 6 w celu zmniejszenia dyskomfortu ciepła (temp. Chłodzenia ok -35*C)

System jest bardzo precyzyjny ponieważ plamka jaką zamykamy naczynia to 2 mm. Podczas zabiegu lekarz dobiera parametry zabiegowe do każdego naczynia. Przy głębszych naczyniach czas trwania impulsu jest wydłużany.

W przypadku głębszych naczyń krwionośnych, których granice są początkowo niewyraźne, kryterium oceny zabiegu zostaje osiągnięte, gdy kolor zmienia się z jaśniejszych odcieni niebiesko - zielonych do ciemniejszych. Nie ma widocznego blednięcia w przypadku głębokich naczyń krwionośnych. Przy większych zmianach typu rumień lub naczyniaki jest używamy skaner S-11.Wskazania do zabiegu:
•Naczyniaki krwionośne - włosowate i jamiste;
•Rozszerzenie naczyń - naczyniaki starcze, gwiaździste, rubinowe
•Wady rozwojowe naczyń - teleangiektazje (proste, rozgałęzione, pajączkowate,)
•Wady rozwojowe naczyń żylnych i tętniczych
•Rumień utrwalony niezapalny
•Malformacje – żylne, rozrostowe, naczyniak włośniczkowyJak długo trwa zabieg?

Wszystko zależy od wielkości obszaru zabiegowego. Średni czas trwania zabiegu to 15-45 minut.

Jakie są odczucia podczas zabiegu:

W trakcie trwania zabiegu dana zmiana jest naświetlana wiązką światła lasera oraz chłodzona zimnym powietrzem w celu wyeliminowania dyskomfortu ciepła. Dodatkowym znieczuleniem jest położeniu kremu EMLA godzinę przed zabiegiem.

Zastrzeżenia po zabiegu:

Bezpośredni po zabiegu należy unikać sauny, solarium, słońca.

Po zabiegu należy stosować kremy z filtrem co najmniej SPF 15,30.

Przeciwskazania do zabiegu:

Świeża opalenizna, ciąża, cukrzyca, epilepsja, leki foto i światło uczulające, bliznowce, świeże rany, stymulator serca, łuszczyca- bielactwo, przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi, świeże infekcje skórne, stosowanie kramów z retinolem, Stosowanie ziół: nagietek, dziurawiec

Q Epilacja laserem LINSCAN

Czym laser LINSCAN wyróżnia się od innych urządzeń ?

Laser diodowy LINSCAN 808 nm posiada innowacyjne skanowanie liniowe, które powoduje pracę na różnych głębokościach skóry wychwytując melaninę (barwnik we włosie). Urządzenie jest przeznaczone do usuwania włosów ciemny jak i jasnych mieszków włosowych.

Obecnie jest to najefektywniejszy system laserowy. Laser LINSCAN podbił rynek w Polsce oraz Świecie poprzez swoją efektywność przy usunięciu włosów. Jest to jedyny taki laser z technologią skanowania linearnego.

Dodatkową zaletą lasera LINSCAN jest tryb MCT (MOTION CONTROL TECHNOLOGY) czyli bezbolesne usuwanie owłosienia.Działanie lasera diodowego LINSCAN 808 nm

Zasada skanowania liniowego opiera się na skanowaniu obszaru o powierzchni 7,5 cm równomiernie deponując energię w tkanceoraz wychwytując na różnych głębokościach naszego włosa. Proces skanowania jest bardzo szybki i zajmuje około 0,5-1,0 sek. i przypomina w działaniu kserokopiarkę. Podczas zabiegu pacjent odczuwa jedynie lekkie ciepło które jest odczuwane na skórze.

Dodatkowo laser ma możliwość rozdzielenia pola zabiegowego na mniejsze powierzchnie. A jest to wykorzystywane w usunięci włosów z miejsc trudno dostępnych. LINSCAN dodatkowo posiada bardzo wysoką moc 100J/cm2 co daje mu tak dużą wydajność zabiegu i zwiększa szybkość pracy.Usunięcie owłosienia poprzez skanowanie liniowe

Duży obszar skanowania wymaga zaledwie kilku przyłożeń głowicy, co pozwala na osiągnięcie bardzo krótkiego czasu zabiegu ( plecy ok 15- 20 min). Jeśli skupimy się większym obszarze zabiegowym np. nogi to czas zabiegu wyniesie ok 30 min.

Mniejsze powierzchnie zabiegowe np. pachy to czas ok 5 min. Poprzez skanowanie liniowe usunięcie owłosienia jeszcze nigdy nie było takie proste i skuteczne.Bezpieczeństwo stosowania lasera diodowego Linscan

Jako jedyny system na Świecie laser diodowy 808 nm Linscan posiada technologię MCT czyli bezbolesne usuwanie owłosienia, który wprowadza laserową epilację na nieosiągalny do tej pory poziom komfortu pacjenta. Laser LINSCAN dzięki zastosowaniu specjalnego systemu chłodzenia zdecydowanie zmniejsza ryzyko dolegliwości bólowych podczas zabiegu. Podczas skanowania danej partii zabiegowej kryształ zabiegowy mocno schładza dany obszar dzięki czemu pacjent nie odczuwa dyskomfortu.Jak długo trwa zabieg usuwania owłosienia?

Wszystko jest uzależnione od obszaru zabiegowego jaki chcemy poddać terapii. Podczas zabiegu kosmetolog wykonuję próbę uczuleniową na małym obszarze zabiegowym aby sprawdzić czy dany pacjent nie jest uczulony na światło laserowe. Następnie jeśli wszystko jest Ok to kosmetolog przystępuje do zabiegu. Średni czas epilacji laserowe pach wynosi ok 5 min. Jeśli skupimy się na plecach to ten czas wyniesie ok 30 minut.Skuteczność terapii w usuwaniu owłosienia

Testy kliniczne przeprowadzone przez prof. Dr Uwe Paascha z Uniwersytetu w Lipsku dowodzą, że laser diodowy LINSCAN ze skanowaniem liniowym osiąga najwyższą efektywność w zabiegach usuwania owłosienia.

Kluczową różnicą pomiędzy laserem LINSCAN a innymi systemami jest zintegrowany system chłodzenia . Jego największą zaletą jest wysoka moc, która zdecydowanie zmniejsza ryzyko dolegliwości bólowych podczas zabiegu.CYKL WZROSTU WŁOSA

3ETAPY WZROZSTU WŁOSA

1. Faza Anagenu jest aktywną fazą włosa i rozciąga się od zakończenia fazy nieaktywnej, telogenu.

Anagen obejmuje całkowity odrost lub regenerację niższej, cyklowej części mieszka, czyli tworzenie trzonu włosa. Komórki naskórka znajdujące wokół brodawek skórnych tworzą macierze okołokomorowe lub korzeń włosa. Komórki te stale dzielą się i gdy utworzone zostaną nowe komórki, pchają starsze ku górze ostatecznie całkowicie je wypychając. Podczas tej fazy, włos rośnie około 1cm w ciągu 28 dni.

Fazy anagenu dzielimy na etapy:

- etap I wzrost brodawek skórnych i rozpoczęcie aktywności mitotycznej w zarodkowanym nabłonku pokrywającym

- etap II komórki macierzyste cebulki otaczają brodawki skórne i rozpoczynają różnicowanie, zmieniająca się cebulka rozpoczyna zejście wzdłuż włóknistej struktury

- etap III komórki macierzyste cebulki wykazują zróżnicowanie we wszystkich częściach mieszka

- etap IV melanocyty macierzy są reaktywowane

- etap V trzon włosa wyłania się i wypiera włosy telogenowe

- etap VI nowy trzon włosa wyłania się z powierzchni skory

2. Faza Katagenowa

Ten cykl to okres regresji lub przejścia, włosy przygotowują się do wypadnięcia. Kiedy włos wchodzi w fazę katagenową, brodawki skórne kurczą się a komórki przechodzą w stan nieaktywny. Bez stymulacji komórek brodawki skórnej, włókna włosów jak również pochewki korzeni przestają rosnąć.

3. Faza Telogenowa

Podczas tego cyklu włosy odpoczywają i nie rosną. Po wejściu w fazę telogenową, brodawki skórne zostaje zamknięte w skórze właściwej i włókno włosa można łatwo wyciągnąć podczas mycia lub czesania. Kiedy włosy przechodzą z fazy telogenowej do anagenowej (wzrost), a stare włókna włosa jeszcze nie wypadły, zostaną wyparte przez nowe włókna włosa rosnące pod nimi.

Jak możemy zniszczyć komórki macierzy włosa?

Światło jest absorbowane w chromoforze - melaninie włosa, która jest naszym głównym celem. Za pomocą impulsu, który jest wystarczająco długi, aby podgrzać melaninę do punktu, kiedy ciepło rozprasza się po całym mieszku włosa i niszczy komórki macierzyste. Im grubszy włos, tym dłuższy impuls należy wybrać *


TECHNOLOGIA LINIOWEGO SKANOWANIA

4

* LINIOWE SKANOWANIE: mała wiązka laserowa długość 1mm oraz szerokości 15mm skanuje obszar zabiegowy o powierzchni 50mm x 15mm (wielkość głowicy)


SKANOWANIE LINIOWE ŁĄCZY 2 ZALETY:

- DUŻA KONCENTRACJA MOCY W WIĄZCE LASERA = KRÓTKIE IMPULSY + WYSOKA FLUENCJA

- DUŻY OBSZAR ZABIEGOWY = KRÓTKI CZAS ZABIEGU


Q Leczenie nadpotliwości

Laserowe leczenie nadpotliwości pach jest bezpieczne, skuteczne i małoinwazyjne. Zabiegi laserowe są jednymi z najmniej inwazyjnych technik chirurgicznych.

Celem zabiegu są gruczoły potowe, które są uszkadzane laserowo nie powodując uszkodzenia otaczających tkanek.

Do leczenia nadmiernego pocenia, jest wykorzystywany laser o długości wiązki 1064 nm Nd: YAG QCW. Laser jest używany do trwałego zniszczenia gruczołów potowych poprzez photoselektywne ogrzewanie tkanek gruczołów potowych. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa 1 godzinę.

Zabieg składa się z kilku etapów:

Etap 1 -zlokalizowanie miejsca: przed operacją, pachy pokrywa się jodem i skrobią w celu określenia dokładnego położenia gruczołów potowych.

Etap 2 – wprowadzenie kaniuli: następuje 1mm nacięcie skóry, przez które wprowadza się kaniulę z włóknem optycznym. Dzięki światłowodowi QCW jest podawany promień lasera, który niszczy gruczoły potowe. Przy zabiegu pacjent odczuwa lekkie ciepło.

Krok 3 – końcowy etap: kaniula wraz z włóknem optycznym jest usuwana a gruczoły potowe są zniszczone.

Rosnąca liczba lekarzy na świecie uważa , iż laser Nd: YAG QCW jest najlepszą systemem do trwałej redukcji nadpotliwości. Zaletą metody jest jej nieinwazyjność oraz minimalne ryzyko powstania powikłań. Procedura jest bardzo szybka, a pacjenci mogą wrócić do swoich normalnych czynności w ciągu kilku godzin od leczenia.

Przewyższająca zaletą laserowej metody leczenia nadpotliwości są bardzo długo utrzymujące się efekty zabiegowe.

Oceń nas i napisz recenzję

Twoja ocena naszych usług

angry
crying
sleeping
smily
cool
Przeglądaj

Twoja opinia wymaga co najmniej 140 znaków :)

Zamów wizytę

Zapisz się na wizytę w Revital Clinic

Lub zarejestruj się telefonicznie
Zapisz się
Pokaż godziny otwarcia
  • Poniedziałek09:00 - 20:00
  • Wtorek09:00 - 20:00
  • Środa09:00 - 20:00
  • Czwartek09:00 - 20:00
  • Piątek09:00 - 20:00

Podobne Ogłoszenia


Zapisz się do naszego Newslettera!

Ta strona korzysta z plików cookie. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z regulaminem.

Rozumiem